« zpět

Kamerový systém - ochraňujte váš dům

Jednou z forem ochrany majetku je vedle mechanického a elektronického zabezpečení i využívání kamerových systémů. Jedná se o soubor zařízení, označovaných často zkratkou CCTV (Close Circuit TeleVision, tedy „uzavřené televizní okruhy“).

CCTV jsou systémy, které zajišťují monitorování vybraných prostorů pomocí kamer. Obraz získaný jednotlivými kamerami je dále zpracováván a distribuován do dalších zařízení, která slouží ke sledování, vyhodnocování a archivaci obrazové informace. Systém CCTV je ideálním doplňkem k ostatním bezpečnostním technologiím.

Kamerový systém tvoří:

  • kamery
  • monitory
  • záznamová zařízení
  • videomatice
  • přenosové cesty
  • zařízení umožňující propojení s pultem centralizované ochrany (PCO)
  • nasvícení střežených zón - zvláštní osvětlení

Kamerové systémy v rodinných domech

Kamerové systémy jsou mimořádně vhodné pro domovní aplikace, typové aplikace a řešení bezpečnostních kamerových a dohledových monitorovacích systémů pro zabezpečení rodinných domů, bytů, chalup, zahrad, nebo společných prostor v bytových domech s více nájemníky.

Pro monitorování případného vloupání do bytu může posloužit jednoduché řešení ve formě kompaktní bezpečnostní kamery se záznamem obrazu do interní paměti, která je umístěna u vstupních dveří bytu. Kamera automaticky aktivuje záznam při pohybu v obraze. V obrazovém menu kamery můžete navolit rozlišení obrazu a počet zaznamenaných snímků za vteřinu. Rovněž nastavíte, zda chcete při zaplnění obrazové paměti starší záznam přemazat aktuálním. Kamera může následně napomoci při identifikaci zloděje.

Kamera řeší i dohled nad společnými prostory v bytových domech s více nájemníky. Ve společných prostorech činžovních domů s více nájemníky nezřídka dochází k poškozování vybavení domu a ke ztrátám majetku. Použití vhodného kamerového systému může opakující se incidenty omezit, nebo i trvale vyloučit. Minimálně však může objasnit incident a vést k usvědčení pachatelů vandalismu, přestupků nebo trestné činnosti. Z hlediska ochrany před vandalismem jsou nejproblémovějšími místy fasáda domu, hlavní a vedlejší vchodové dveře do domu, domovní zvonky, vestibuly, prostory schránek na dopisy, výtahy, kolárny, atd.

Elektronické zabezpečovací systémy – EZS

Základním principem elektronického zabezpečovacího systému je možnost vyhodnocení nežádoucího pohybu nevítaných návštěvníků ve střeženém prostoru chráněného objektu a následné informování jeho majitele. Informace mohou být přenášené na pult centrální ochrany (PCO) s non-stop monitorovací službou a výjezdní skupinou. Také je však možné přenášet poplachové a třeba i požární stavy přímo na mobil majitele či správce objektu prostřednictvím SMS či namluvenou hlasovou zprávou. Akustický alarm (siréna, jak vnitřní tak venkovní) a optická signalizace jsou další a nejčastější formy ohlášení poplachu. Na základě okamžité informace je možné rychle zasáhnout při ochraně majetku.

EZS se skládá ze tří částí. Detektory jsou nejcitlivějším článkem celého systému a jejich úkolem je registrovat narušení prostoru, rozbití skla, pohyb osob, otevření dveří, oken, vrtání či řezání trezoru, ale i požár, únik plynu nebo vody. Úkolem ústředny je vyhodnotit signál detektorů a aktivovat výstupní zařízení. Moderní ústředny provádí nejen to, ale dokážou hlídat jednu část domu ve chvíli, kdy v druhé spíme nebo pracujeme. V případě přepadení nebo zdravotních problémů můžeme přivolat pomoc. Jako doplněk celého elektronického systému je velmi vhodný jednoduchý videovrátný nebo kamerový systém.

Máte li zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat

kamerovy_system1
 
/
 
Přečteno: 8286x

Další články ze sekce Nízkoenergetické domy


Vyberte si svůj kraj:

OBJEDNÁVKA KATALOGU ZDARMA!

Budeme Vás kontaktovat ohledně nejvhodnějšího katalogu.
Odkud jste (okres): *
Vaše jméno a příjmení: *
Váš email: *
Váš telefon: *
Chci zasílat i další akční nabídky, SOUTĚŽE a informace

Nejnovější

Hliníková pergola FUSION
hlinikova_pergola_fusion
hlinikova_pergola_nomo
Domek na ostrově Skye 2
Domek na ostrově Skye 3
_vyrn_64icon

Nejčtenější