« zpět

Jak vybrat pergolu a na co si dát pozor?

Pergola jako pouhý přístřešek na zahradu, nebo součást domova, obývací prostor za každého počasí? Pergoly jsou stále více oblíbené také u restaurací a hotelů. Pokud právě vybíráte kterou, rozhodně pokračujte ve čtení.

Hliníková pergola NOMO

 


Moderní pergola by měla splňovat několik základních požadavků:

1. Pevná konstrukce pergoly

K naprostým favoritům moderní konstrukce patří hliník. Hliníkové pergoly se vyznačují svou dlouhověkostí, nevyžadují údržbu a samozřejmě dobře vypadají. Celohliníková konstrukce vydrží 20 a více let. Výborně se hodí k jakékoli stavbě, nabízí širokou škálu modelů.
Mezi stálice pak patří tradiční materiál dřevo. Dřevěná pergola je klasika, která se skvěle přizpůsobí každému prostoru. Počítejte však každých zhruba 5 let s údržbou. Hodí se k jakýmkoliv klasickým stavbám, ale i moderním stavbám.
Z široké nabídky modelů si vyberete vhodný styl ke klasickému zděnému domu, dřevostavbě, modernímu pasivnímu domu, ale třeba i ke stodole nebo na terasu bytového domu.

 

 

2. Střecha

Střecha pergoly může být buď lamelová nebo pohyblivá, stahovací. Lamelová střecha je tvořena pevnými lamelami, které můžete libovolně naklápět, anebo stahovat dle potřeby. (Nově lze lamely odsouvat i na stranu.) Pokud se naučíte lamely správně naklápět v průběhu dne, nebudou vám světlo ubírat, ale naopak svým odrazem světlo přidávat a prosvětlí prostor uvnitř domu.
Plně zavřená lamelová pergola udrží i sníh, v kombinaci s bočními stěnami získáte plnohodnotný obývací prostor, který můžete v zimě temperovat na příjemnou teplotu.

 

PVC nepromokavá střecha je pohyblivá. Můžete ji libovolně odsouvat, zastavit na místě. Pokud doplníte pergolu o boční screenové rolety, můžete stínění podle potřeby měnit (uzavřít strany, otevřít střechu a naopak, vše otevřít, nebo vše uzavřít).
Moderní střecha z technické textilie, má vlastnosti umělé hmoty, je v podstatě bezúdržbová. 100% vás ochrání před sluncem a díky UV block out filtru i před horkem. Vyhnete se tak tzv. skleníkovému efektu. Střecha je zcela nepromokavá. Technická textilie je nehořlavá, nelze ji poškodit (pouze mechanicky). Textilie je barevně stálá, na slunci nevybledne a odolá mrazu až do -30°. Nevyžaduje žádnou údržbu. Silnější znečištění opláchněte jednoduše proudem vody.

 

 

3.  Boční stěny pergol a čelní roleta

Běžná pergola je v podstatě pouze střecha. Luxusní pergoly však můžete doplnit o stranové boční rolety a celý prostor uzavřít, ať už jako ochranu soukromí, nebo proti nepříznivému počasí.
Boční stěny pergol můžete vybírat plné, tedy skleněné, které navíc mohou být pevné, nebo se mohou odsouvat do stran. Zvolit můžete i rolety do pergol, které fungují stejně jako pohyblivá střecha. Můžete je libovolně spouštět, zastavit na místě, nechat otevřené. Textilie je tzv. pohledově propustná, jednoduše řečeno vidíte ven, dovnitř ne. Textilie nevytvoří plně uzavřený prostor, propustí lehký vánek, naopak před silnějším větrem vás ochrání. Ať už zvolíte venkovní strany pergol skleněné nebo textilní, prostor uvnitř můžete temperovat na příjemnou teplotu.

 


4. Vlastnosti

Některé pergoly mohou stát volně, některé typy konstrukcí se kotví do stěny domu. Nevyžadují žádné speciální podloží. Dají se spojovat až do obřích rozměrů. Vybírat můžete z mnoha designů i barev.

Opravdu velkým pozitivem je důmyslně řešený odvod vody z pergoly. Samozřejmě záleží na konkrétním modelu zvolené pergoly. Nicméně většina z nich odvádí vodu vnitřkem konstrukce rovnou k zemi, nebo do stran.

Dalším faktorem, který si zaslouží vyzdvihnout je elektroinstalace a vedení pohyblivých částí, bočních rolet, posuvné střechy a další. Vše je ukryto uvnitř konstrukce, nikde žádné viditelné kabely, šrouby ani sváry. Dokonce ani při plném naklopení lamelové střechy, neuvidíte žádná vodící lana, jako u běžných žaluzií. Textilie bočních stěn je vedena v rámu konstrukce, nikde neodstává, ani nepropouští. Naprosto precizně propracovaný systém. Jeden z hlavních důvodů, proč jsou pohyblivé pergoly Pratic tolik oceňované, pro svůj čistý jednoduchý a ničím nerušený vzhled.

 

5.  Příslušenství

Ovládání střechy i bočních rolet pergoly je elektromotorem s dálkovým ovládáním.
Pergoly můžete doplnit o LED osvětlení s možností volby barev RGB.
V případě nepříznivého počasí můžete pomocí topného tělesa, nebo infrazářiče temperovat vzduch na příjemnou teplotu.

  

 

6. Něco navíc… 

Poskytujeme záruku 5 let. Našim zákazníkům poskytujeme i další servis v podobě čištění a údržby pergol.
Všechny pergoly jsou testovány a garantují bezproblémové použití až na 20 let.
Veškerý servis, návrhy, kompletaci a výrobu komponentů a dalších dílů si zajišťujeme sami.
Vše od první poptávky až po předání, je dle vašich požadavků.
Luxusní pergoly představují komfortní bydlení venku po celý rok. Už žádné uklízení nábytku… Prohlédněte si realizace a nechte se inspirovat.

První konzultace ZDARMA, navštivte náš SHOWROOM a prohlédněte si pergolu sami. 

Staveko Trade s.r.o.

IMG_20190912_160751
 
/
 
Přečteno: 4645x

Další články ze sekce Ploty, chodníky, terasy


Vyberte si svůj kraj:

OBJEDNÁVKA KATALOGU ZDARMA!

Budeme Vás kontaktovat ohledně nejvhodnějšího katalogu.
Odkud jste (okres): *
Vaše jméno a příjmení: *
Váš email: *
Váš telefon: *
Chci zasílat i další akční nabídky, SOUTĚŽE a informace

Nejnovější

Pergola VISION
pergola4
lamelova_pergola_galatea4
Domek na ostrově Skye 1
Domek na ostrově Skye 4
Slavnostní dokončení koncertního domu Elbphilharmonie 1

Nejčtenější